Gruodžio 1 d. Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre vyks Europos Bendrijos svarbos rūšių inventorizacijos rezultatų pristatymas. Renginio metu Valstybinės saugomų teritorijos tarnybos Metodinio-analitinio centro ekspertai, mokslininkai supažindins su surinktais duomenimis apie mažai žinomas augalų ir gyvūnų rūšis.
Inventorizacija vyko 2018-2022 m., įgyvendinant „Naturalit“ projektą, ir apėmė 33 Europos Bendrijos svarbos rūšis.
Dr. D. Matulevičiūtė pristatys saugomų augalų mažojo varpenio ir smiltyninio gvazdiko tipinio porūšio inventorizacijos rezultatus. V. Uselis papasakos apie žaliojo sėmainio ir stačiosios dirvuolės paieškos rezultatus. G. Švitra pristatys, ką pavyko sužinoti apie šiaurinio auksinuko, Manerheimo grybinuko ir auksuotosios šaškytės gausą ir paplitimą Lietuvoje.
R. Karpuška pasidalins naujomis žiniomis apie Branto pelėausį, mažajį nakvišą ir šikšniuką mažylį. Dr. G. Grašytė pristatys paprastojo tulžio, tetervino, didžiosios kuolingos ir dryžagalvės kryklės, o A. Čerkauskas – rudagalvės anties, eurazinės cyplės, gaiduko ir paprastojo griciuko inventorizacijų rezultatus.
Dalyvaus ir kitų gamtosauginių institucijų atstovai – pranešimus skaitys Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos, Gamtos tyrimų centro, Lietuvos ornitologų draugijos, VšĮ Gamtos paveldo fondo, Lietuvos gamtos fondo ir kt. tyrėjai.
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra ir kitais partneriais jau penkeri metai įgyvendina LIFE integruotąjį projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“ („Naturalit“). Plačiau su projektu galima susipažinti interneto svetainėje www.naturalit.lt.