SRIS

Dažniausiai užduodami klausimai

SRIS teikia šias paslaugas:

  1. Gauti, teikti ar tikrinti duomenis apie saugomas rūšis, jų augavietes bei radavietes. Paslauga gali naudotis visi Lietuvos Respublikos gyventojai prisijungę per VIISP sistemą.
  2. Gauti išrašą apie saugomas rūšis, jų augavietes ir radavietes. Paslauga gali naudotis visi Lietuvos Respublikos gyventojai prisijungę per VIISP sistemą.

Prisijunkite per VIISP, pasirinkite paslaugą „Nauja stebėjimo anketa“ ir pateikite duomenis apie savo stebėjimą. Įvedant stebėjimo vietą žemėlapyje, rekomenduojame įsijungti ortofoto žemėlapio pagrindą ar kitus papildomus žemėlapio sluoksnius, kad jūsų pažymėta vieta būtų kuo tikslesnė.

Prisijunkite per VIISP, pasirinkite paslaugą „Naujas prašymas“ -> „Tapti ekspertu” ir paprašykite leidimo tikrinti tam tikros rūšių grupės (toliau – srities) stebėjimų duomenis. Kai toks leidimas bus suteiktas, Jums sistemoje bus automatiškai priskiriamos kitų stebėtojų įvedamos jūsų pasirinktos srities naujų stebėjimų anketos, kurias bus prievolė įvertinti ir patvirtinti arba atmesti pataisymui per tam tikrą laiką. Tuo pačiu jūs turėsite galimybę matyti, taisyti ir aktualizuoti šios srities duomenis visoje Lietuvos teritorijoje. 

Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantisSaugomų rūšių informacinės sistemos duomenų teikimo ir tvarkymo tvarkos aprašušiuo metu ekspertais gali būti: „aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą gamtos mokslų srities (biologijos, ekologijos ir aplinkotyros, botanikos ar zoologijos mokslų krypčių) arba žemės ūkio mokslų srities (miškotyros mokslo krypties) išsilavinimą ir ne mažesnę kaip 5 metų saugomų rūšių tyrimų praktinio ir (ar) mokslinio darbo patirtį turintis Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Tarnyba) darbuotojas, kuriam Tarnybos direktoriaus įsakymu suteikta teisė pagal priskirtą sritį teikti / vertinti SRIS duomenis ir informaciją apie saugomas rūšis, tikrinti radavietes ir augavietes”.

Spauskite viršuje esantį mygtuką „Prisijungti“ ir atsivers prisijungimo langas, kuriame spauskite ant aktyvios nuorodos „Prisijungti per el. valdžios vartus“. Paspaudus šią nuorodą atsivers Elektroninės valdžios vartų puslapis (VIISP), kuriame galėsite autentifikuotis ir prisijungti prie SRIS.

Tam, kad mastelį galėtumėte keisti neribotai turite prisijungti prie SRIS – autentifikuotis per VIISP arba su turimais prisijungimo duomenimis. Atkreipiame dėmesį, kad ir prisijungus duomenis matysite tik tų rūšių ir toje teritorijoje, kurioje esatę gavę prieigą.

Anketos valdymo juostoje yra mygtukas „Pranešti apie pastebėtą klaidą“ (šauktukas). Paspauskite jį, atsidarys el. pašto laiško siuntimo langas. Jame ir aprašykite kokią klaidą pastebėjote.

Tokią informaciją galite gauti dviem būdais:

  • 1. Pasirinkite paslaugą „Naujas prašymas” -> „Gauti prieigą” ir paprašykite leidimo gauti duomenis jus dominančioje teritorijoje. Jums reikės pažymėti teritoriją, kuri jus domina, žemėlapyje ir nurodyti, apie kokias saugomų rūšių radavietes ar augavietes norite gauti informaciją. Prie prašymo reikalaujama pateikti papildomus dokumentus – jūsų sklypo registravimo išrašą, darbuotojo pažymėjimą (jeigu jūsų darbo funkcijoms vykdyti reikalingi duomenys) ar pan. Pateiktas prašymas bus apsvarstytas ir priimtas sprendimas jums suteikti prieigą prie prašytų duomenų. Dominančius duomenis matysite interaktyviame žemėlapyje.
  • 2. Pasirinkite paslaugą „Naujas prašymas” -> „Gauti išrašą” ir paprašykite išrašo apie duomenis jus dominančioje teritorijoje. Jums reikės pažymėti teritoriją, kuri jus domina, žemėlapyje ir nurodyti, apie kokias saugomų rūšių radavietes ar augavietes norite gauti informaciją. Prie prašymo reikalaujama pateikti papildomus dokumentus – jūsų sklypo registravimo išrašą, darbuotojo pažymėjimą (jeigu jūsų darbo funkcijoms vykdyti reikalingi duomenys) ar pan. Pateiktas prašymas bus apsvarstytas ir priimtas sprendimas jums suteikti išrašą su prašytais duomenimis. Suteiktą išrašą PDF formatu galėsite atsisiųsti iš sistemos ir atsispausdinti.

Taip, duomenis galima gauti skaitmeniu (shape failo) formatu. Norint tą padaryti, reikia pasirašyti terminuotą arba neterminuotą (jeigu duomenų reikia nuolat) duomenų teikimo sutartį su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba. Tam reikia pranešti apie tokį poreikį el. paštu adresu sris@vstt.lt. Pasirašius sutartį, kiekvieną kartą prireikus duomenų tam tikroje teritorijoje, reikės atsiųsti argumentuotą prašymą ir jus dominančios teritorijos ribas shape failo formatu, ir tuomet jums bus atsiųsti aktualūs skaitmeniniai duomenys iš SRIS.

Kol kas ši paslauga yra nemokama.

Kaip naudotis sistema ir jos funkcijomis, aprašyta SRIS pagalbos centre. O jeigu reikalingos informacijos nerandate ir ten, susisiekite su SRIS administratoriumi.

Susisiekti galite el. paštu: sris@vstt.lt arba vita.monkuviene@vstt.lt (Vita Monkuvienė, Biologinės įvairovės skyriaus vyriausioji specialistė).

Nerandi atsakymo ?

Jeigu neradote atsakymo tarp dažniausiai užduodamų klausimų, jūs visada galite susisiekti su mumis. Atsakysime į Jūsų klausimą kaip galima greičiau!