(lot. Sphagnum subnitens)
Šio kimino vejos išsiskiria rausva „lašišos“ spalva, rečiau būna vien rusvos ar gelsvos spalvos. Sausos vejos blizga kaip metalas. Galvutė stambi. Ryškesnės spalvos būna galvutės pakraščiai nei vidurys. Puokštelės tankios, sudarytos iš trijų–keturių šakučių, tarp jų dvi įstrižinės. Stiebo lapai trikampiai, nusmailėjusia ir ištįsusia, užlinkusiais kraštais viršūne.
Auga tarpinėse pelkėse ir liūnuose bei žemapelkėse, kurių vandens reakcija artima neutraliai ar silpnai rūgšti.
Dauguma radaviečių buvo nustatytos daugiau nei prieš dvidešimt metų, Alytaus, Rokiškio ir Švenčionių r. – daugiau nei prieš 80 metų. Duomenų apie populiacijos gausumą yra tik radavietėje Plungės r.: kiminas augo pelkės duburyje, maždaug 1 m² plote svyrančiosios viksvos bendrijoje.
Didžiausia grėsmė šios rūšies populiacijoms – antropogeniniai ar gamtiniai hidrologinio režimo pokyčiai. Augavietės gali būti tiesiogiai sunaikinamos vietoj pelkių iškasus kūdras ar durpių gavybos metu.
Rūšis paplitusi šiaurės pusrutulyje, tačiau arealas nėra vientisas. Aptinkama Europoje ir rytinėje Šiaurės Amerikos dalyje, Azijoje. Pietų pusrutulyje žinoma Pietų Amerikoje, Naujojoje Zelandijoje ir Antarktidoje.
Lietuvoje žinoma įvairių regionų radavietėse. Buvo rasta Akmenės, Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio, Plungės, Rokiškio ir Švenčionių r.
Although this species has been recorded on several mires in various parts of Lithuania, the populations are not abundant.
Minkevičius, 1931, 1955; Jukonienė, 2003a.