(lot. Calosoma inquisitor)
Vidutinio dydžio vabalas, kūno ilgis – 16–24 mm. Antsparniai platūs, beveik keturkampiai, turi ir plėvelinius sparnus. Kūnas tamsiai bronzinis, juodai žalias, varinės žalios ar varinės mėlynos spalvos. Priešnugarėlės ir antsparnių šonai šviesesni. Kojos juodos. Lervos vystosi birželio–liepos mėn., lėliukėmis virsta dirvoje, žiemoja suaugę vabalai lėliukių lopšiuose. Suaugėliai stebimi nuo gegužės mėn. Lervos ir suaugėliai plėšrūs, dažniausiai minta drugių (žiemsprindžio, ąžuolinio lapsukio, neporinio verpiko ir kt.) vikšrais. Suaugę vabalai ir lervos ieško grobio ropodami medžių kamienais ir šakomis.
Aptinkami lapuočių miškuose, būdinga buveinė yra ąžuolynai, aptinkami lapus graužiančių drugių židiniuose.
Rūšies gausumas susijęs su lapus graužiančių drugių židinių susidarymu. Rūšiai įprasti dideli suaugusių individų gausumo svyravimai.
Pagrindinės grėsmės yra brandžių lapuočių, ypač ąžuolų, kirtimai, pesticidų naudojimas miškuose.
Rūšis paplitusi visoje Europoje, Šiaurės Afrikoje, Kaukaze, Rytų ir Centrinėje Azijoje, izoliuotų populiacijų yra Sibire ir Japonijoje.
Lietuvoje paplitusi visoje teritorijoje, bet netolygiai.
Locally distributed in Lithuania, found mostly in old oak woodlands. This species is almost exclusively a predator of Lepidoptera caterpillars.
Noreika, 2009; Nagrockaitė, Tamutė, Tamutis, 2011.