(lot. Andrena suerinensis)
Vidutinio dydžio, rusva, kiek į medunešę panaši bitė. Gyvena pavieniui – kiekviena patelė žemėje išrausia atskirą urvelį. Nuo pagrindinio urvelio į šonus iškasamos kiaušinio pavidalo šoninės kameros – narveliai palikuonims vystytis, kurių sienelės padengiamos skystu vašku. Kiekviename narvelyje patelė suformuoja žiedadulkių kamuolėlį, ant kurio padeda kiaušinį; po to įėjimas į narvelį, o vėliau ir įėjimas į lizdą užpilami žeme. Lervos vystosi, ėsdamos suneštas žiedadulkių atsargas; savo narveliuose jos lieka žiemoti. Suaugėliai išsirita kitų metų pavasarį; patinai pradeda skraidyti gegužės viduryje, patelės aktyvios nuo birželio pradžios iki liepos pradžios.
Stenotopinė rūšis, susijusi su atviromis vidutinio drėgnumo pievų buveinėmis, kuriose yra erozijos veikiamų plotų, apaugusių ruderaline ar pionierine augalija. Žiedadulkes renka ant kryžmažiedžių ir graižažiedžių augalų žiedų.
Reta rūšis. Tinkamose buveinėse ant mitybinių augalų žiedų stebėta iki dvidešimt individų 500 m transektoje.
Pagrindinė grėsmė yra tinkamų buveinių pokyčiai ir jų kokybę bloginantys veiksniai: intensyvėjanti žemdirbystė, ganyklų apleidimas, su juo susijusi natūrali sukcesija ir pievų apaugimas krūmynais ir mišku, atvirų buveinių apželdinimas, erozijos prevencija ir urbanizacija.
Rūšis paplitusi Pietų Europoje nuo Portugalijos iki Ukrainos. Šiaurinė arealo riba siekia Pietų Lietuvą.
Lietuvoje žinomos populiacijos Varėnos r., Gudakiemio ir Ilgininkų bei Marcinkonių apyl.; taip pat buvo aptikta Vilniaus apyl.
In Lithuania, this species is at its northern distribution limit. There are a few populations known in the Varena district and a few specimens have been collected in the environments of Vilnius. This bee species inhabits semi-natural mesic grasslands with bare ground patches suitable for nesting. The main threat is a loss of suitable habitats due to intensification of agriculture, abandonment of meadows and pastures, afforestation, erosion prevention measures and urbanization.
Monsevičius, 1995.