(lot. Coenonympha tullia)
Drugių sparnai šviesiai gelsvos spalvos, apatinėje pusėje su dėmelėmis. Drugiai gyvena užpelkėjusiose pievose, žemapelkėse, tarpinio tipo pelkėse, aukštapelkių pakraščiuose. Drugiai skraido nuo birželio pradžios iki liepos vidurio. Patelės deda pavienius kiaušinius ant mitybinių augalų. Iš jų rugpjūčio mėn. išsirita žali su baltomis siauromis juostelėmis ir galinėje dalyje dviem gelsvais gumburėliais vikšrai, kurie minta saidromis, kupstiniais ir siauralapiais švyliais, viksvomis. Peržiemoję vikšrai pavasarį baigia vystytis. Lėliukės žalios spalvos, ties sparnų sritimi su tamsiais dryžiais. Lėliukės būna prisitvirtinusios ant žolinių augalų ir kabo žemyn galva.
Lietuvoje žinoma nemažai pievinių satyriukų radaviečių, bet dažniausiai tinkamose buveinėse gyvena nedidelėmis populiacijomis, todėl stebimi pavieniai drugiai. Populiacijų būklė yra stabili, bet buveinės lengvai pažeidžiamos.
Pievinio satyriuko populiacijos yra jautrios buveinių pokyčiams. Nyksta dėl šlapynių hidrologinio režimo pasikeitimo ir buveinių natūralios kaitos joms apaugant krūmais ir medžiais. Norint apsaugoti šios rūšies populiacijas, būtina šalinti sumedėjusią augaliją apgyventose buveinėse. Skatintinas mozaikinis buveinių šienavimas ir nušienautos žolinės augalijos išvežimas už radavietės ribų. Būtinas stabilus buveinių hidrologinio režimo išlaikymas. Rekomenduotinas degradavusių buveinių atkūrimas.
Holarktinė rūšis, paplitusi Šiaurės Amerikoje, Šiaurės ir Centrinėje Europoje, Azijoje.
Aptinkama visoje Lietuvoje.
The species is widespread throughout Lithuania and prefers different types of wetlands. Populations are fragmented, not abundant and are decreasing due to changes in traditional land use affecting overgrowth of suitable habitats with bushes and trees.
Kazlauskas, 1984; Ivinskis, 2004; Ivinskis, Augustauskas, 2004.